З чого почати вивчення програмування?

З чого почати вивчення програмування?

В наш час професія програміста набирає все більшої популярності. Айтішником мріє стати кожен  український юнак, а старше покоління залюбки перенавчається. Це перш за все обумовленно можливістю добре заробляти та бути впевненим у завтрашньому дні. Але програмування – це важка наука і не всім “по-зубах”. З чого почати, яку мову обрати і чи варто витрачати свій час на IT? Спробуємо розібратись.

ПО-ПЕРШЕ – збираємо інформацію.

Перше бажання, яке виникає у кожного, хто хоче навчатись ІТ – скоріше почати програмувати! Але почекайте, для початку, необхідно визначитись які завдання ви хотіли б вирішувати. Наприклад: “хочу робити сайти”, “хочу писати ігри” або “хочу розробляти додатки на телефон”.

Вирішили це питання? Далі вже легше, шукаєте в Google, через які інструменти, мови та технології можна вирішити цю задачу. Для вивчення необхідна буде також література по мовах, які ви обрали. Або, якщо самостійно за книгами навчатись важко – курси програмування.

ПО-ДРУГЕ – вивчаємо ази.

Чудово, ви вирішили чим хотіли би займатися, зібрали всю необхідну інформацію. Але трошки почекайте, вам необхідно вивчити ази, щоб стати висококваліфікованим спеціалістом. Необхідно пройти Базовий+ курс і вивчити основні поняття програмування:

  • алгоритм;
  • функція;
  • цикл;
  • умова.

code_on_the_screen

Ці поняття – це основи кожної програми, і без чіткого знання, що це таке в програмуванні нема чого робити. На цьому етапі важливо зрозуміти, як працює програма і на які функціональні блоки вона буде розбита. Бажано, хоча б приблизно, зрозуміти алгоритм роботи програми и вирішити як вона буде реалізована.

ПО-ТРЕТЄ – починаємо вивчати програмування.

Попередня підготовка завершилася, переходимо до вивчення. Будь-яка найпростіша програма, яку можна використовувати, вимагає достатньо широких знань в сфері інформаційних технологій. Найголовніше – розпочати, а потім рішуче йти до своєї цілі. Якщо ви зрозуміли, що не можете реалізувати свою задумку цілком, не переймайтесь – розбийте задачі на підрозділи так, щоб гарантовано з ними впоратись.

Це тільки загальні рекомендації, як розпочати навчання. Але з якої мови кращє почати? Отже, декілька рекомендацій по мовах програмування.

МОВИ Turbo C и Turbo Pascal.

desk_office_pen_ruler_min

У всіх технічних ВУЗах пострадянського простору вивчають мови Turbo C и Turbo Pascal. Мінуси цього підходу очевидні: мови ці застарілі і не використовуються для розробки в сучасних прогамах. Але все ж таки необхідність в їх вивченні є: студент добре засвоїть шлях від ідеї до функціонуючої програми. Також надає можливість розібратися з функцонуванням “заліза” комп’ютера – оперативною пам’яттю. Ці мови програмування – “пращури”  всіх сучасних мов і їх вивчення надасть можливість більш легшого та глибшого пізнання сучасних мов (особливо С-подібних мов).

Взагалі, ці мови будуть корисні студентам для вивчення основ програмування, але напрактиці ці мови вже не використовуються.

ВЕБ-ПРОГРАМУВАННЯ.

Веб-програмування  – це набір навичок та знаннь для створення та підтримки сайтів  в інтернеті. Цей напрямок найперспективніший для починаючих програмістів.

Чому саме:
Для вивчення веб-програмування  вам необхідний лише комп’ютер та браузер. І все! Більше нічого не потрібно. Крім того, веб-програміст дуже затребуваний на ринку праці. Після вивчення хоча б основ веб-програмування ви вже можете спробувати себе у фрілансі або влаштуватись на постійне місце роботи.

У програмістів цього напрямку завжди є можливість рости і розвиватись. Веб-програмування – широка та швидко змінювана професія, де необхідно постійно розвиватись та відслідковувати нові тенденції й можливості розробки. Якщо ви будете постійно підвищувати свій рівень, то ніколи не залишитись без високооплачуваної роботи.

Радимо вивчати цей напрямок програмування тим, хто хоче отримати популярну професію на ринку праці.

РОЗРОБКА ДОДАТКІВ.

creative_apple_desk_office_min

Розробка додатків під Android чи iOS. Тут все зрозуміло, ви обираєте платформу, яка вам найбільш цікава. Написали програму і ось у Вас виконуваний exe-файл. Але тут є свої нюанси, таке програмування важке, але дуже цікаве.

Ви не обмежені можливостями браузера, у вас немає недоліків застарілих мов – у вас є всі можливості для творчості в програмуванні.

Але у цій гнучкості є і свої недоліки – важкість у вивченні, особливо для початківців. Порада, вивчайте програмування мобільних додатків, коли матимете достатній початковий досвід.

ТЕСТУВАННЯ (QA).

Чим займається тестувальник? Це людина, до професійних обов’язків якої входить виявлення, локалізація і відстеження різних помилок в програмі, опис їх самих, а також кроків для їх відтворення. Практично це та людина, яка спільно з розробником забезпечує якість програми.
На початковому етапі для тестування немає необхідності досконалого вичення мов прграмування, але в перспективі є багато можливостей для розвитку.

Для того, щоб зрозуміти що тестування – це саме те, що тобі потрібно, насамперед, необхідно мати такі якості, як спостережливість, педантичність, наполегливість.

Щоб стати тестувальником треба знати основні поняття, тобто володіти термінологією. Тестер повинен мати базові знання мови на якій розроблена тестувальна програма та операційна система, в якій проводиться тестування хоча б на рівні “просунутого” користувача.
В будь-якому разі тестування це гарна можливість почати свою кар’єру в ІТ.

СИСТЕМНЕ АДМІНІСТРУВАННЯ.

Якщо ви зрозуміли, що поки програмувая не для вас, але є бажання ближче познайомитись з компютером, в цьому випадку теж є вихід – системне адміністрування.

Робота системного адміністратора – це настройка програм, вже кимось написаних, в ній найголовніше – хороший кругозір. Зазвичай системні адміністратори діляться на адміністраторів Windows і Linux.

sitting on the stairs

Для успішного вивчення будь якого напрямку програмування перш за все треба зрозуміти, що теорія це добре, але необхідна щоденна практика. Програмуйте кожну вільну хвилинку, хоча б годину в день! Незалежно від вибору мови або напрямку для вивчення ІТ, найголовніше – проявити наполегливість – тоді вивчення програмування буде успішним!

18288 0

Коментарі

Ваш коментар...

Очень полезная статья.
0
Порада добра і може допомогти.
0