Як гуманітарію стати програмістом?

Як гуманітарію стати програмістом?

Ученому – світ, а невченому – основи програмування!

Чи справді ми всі живемо в матриці і світ складається з одиничок та нулів?

Перш ніж шукати відповіді на філософські питання буття, давайте, для початку, разом зануримось у мегацікавий та неймовірно актуальний світ програмування!

Програмістом може стати кожен! Тут первинним є не склад розуму, а бажання працювати в IT. Відомо безліч історій успіху про те, як люди прийшли в програмування з різних професій.

Гуманітарій вже знає про програмування більше, ніж на перший погляд здається!
Будь-яка мова (англійська чи Python) – це код. І там, і там висловлювання формуються відповідно до певної логіки. Досвід вивчення мови у гуманітарія вже є, отже, йому потрібно просто додати в свій багаж знань ще один спосіб розмовляти – на цей раз з машинами.

Якщо мова йде про школяра, то перешкод для вступу в технічний вуз відсутні. Інше питання, коли ми говоримо про дорослу сформованому людину з гуманітарною освітою за плечима, так як податися в вуз на 4 роки вже дуже складно.

Однак і це не перешкода для тих, хто хоче розвиватися! Мови програмування можна освоїти закінчивши курси.

Отже, як гуманітарію навчитися програмувати?
Відповідь. Треба дотримуватися принципу: «Очі бояться, руки роблять» 😉

В основі будь-якого інтелекту лежать операції порівняння і сортування. Будь-які знання, які ми отримуємо, намагаємося їх упорядкувати в якусь ієрархічну схему на рівні підсвідомості. І коли знання вже впорядковані, ми намагаємося їх почати використовувати.
І це означає, що людина може пізнати будь-яку галузь знань. Все залежить від двох факторів:
1) особисте бажання;
2) і те, скільки часу ви готові на це витратити.

Яку мову вивчати?
Не секрет, що протягом декількох останніх десятиліть на ринку програмного забезпечення відбулися значні зміни, які є очевидними навіть для не професіонала.

Зокрема, мова C++ стала універсальною мовою програмування високого рівня з підтримкою декількох сучасних парадигм програмування: об’єктно-орієнтованої, узагальненої та процедурної. Тому ще одне завдання курсів полягає в тому, щоб викласти основні концепції ООП мовою C++ у контексті розвитку сучасного програмного забезпечення. Часто бутує думка, згідно з якою мову програмування C++ важко вивчити. Насправді вона має багато спільного з такими мовами програмування як Pascal чи Visual Basic, за винятком декількох вдало реалізованих нових ідей. Забігаючи наперед, зазначимо, що ці ідеї є цікавими та захопливими, тому їх вивчення навряд чи виявиться для вас нудним. Окрім цього, про зміст цих ідей необхідно мати уявлення хоча би тому, що вони є не тільки основою сучасних технологій програмування та розроблення програмних продуктів, але й становлять значну частину “культури програмування”.

Тому опанування основ мови С++  – це створення міцної бази для подальшого розвитку в цій галузі.

С++ дозволяє опанувати принципами об’єктно-орієнтованого програмування, що дозволить вам надалі легше вивчити інші мови.

В С++ поєднуються ознаки високорівневих і низькорівневих мов, що робить його придатним для вирішення найрізноманітніших завдань програмування.

А тому, найкращий спосіб вивчення будь-якої мови програмування – це звичайно ж практика. Як можна більше розробляйте програм, починаючи з найпростіших і закінчуючи найскладнішими алгоритмами.

Головний плюс, який ви отримаєте при вивченні хоча б однієї мови, ви навчитеся мислити, як програміст. Ви отримаєте концепцію, як все влаштовано. Маючи такий досвід, вам не складно буде вивчити нову мову за дуже короткі терміни!


Якщо ви прагнете в час технократії та шаленого розвитку комп’ютерних технологій бути з вашим девайсом, нарешті, на «ти», якщо вас не лякає можливість здобути новий, корисний досвід та навчитись безлічі речей, що стануть кориснішими, ніж шкільні уроки рукоділля – реєструйтеся на курси!

Якщо ви допитливий школяр чи випускник будь-якого вишу без вікових обмежень, який хоче опанувати за малий термін ще одну професію – не зволікайте! Зробіть перший крок у світ програмування!

653 0

Коментарі

Будьте першим хто залишить коментар...