Як зрозуміти, що тестування – це саме те, що тобі потрібно?

Як зрозуміти, що тестування – це саме те, що тобі потрібно?

На сьогодні QA поряд із розробкою –  це провідний напрям в IT-індустрії. Мало хто замислюється над тим, що будь-яка програма проходить через тестувальників.

QA (від англ. Quality assurance – забезпечення якості) – управління якості,  внесення змін в усі  етапи розробки, випуску та експлуатації мобільного додатку чи програми, виявлення та опис дефектів (багів) додатку чи програми та ін. Все це необхідно для того, аби кінцевий продукт відповідав усім вимогам замовника, виконував усі передбачені функції та задовольняв усі потреби користувача.

Quality assurance покриває різні сфери розробки ПЗ чи додатку: від дизайну до інсталяції та функціональних можливостей. Навіть у такого гіганта, як Microsoft, на 1000 рядків сирого коду доводиться від 10 до 20 помилок. І тільки завдяки ефективній роботі QA, користувачі отримують якісний продукт. Адже 30% розробки проекту – це баг-фікс та тестінг.

варпврп

Хто такий тестувальник?

Інженер, який піклується про якість розроблюваного програмного продукту на всіх стадіях його розробки. Його робота спрямована на:

  • контроль якості та процесів розробки,
  • мінімізацію кількості помилок в програмному продукті,
  • пошук, відстеження існуючих помилок і контроль над виправленням.

Чим займається інженер QA?

Робота тестувальника складна та багатокомпонентна. Увесь процес тестування – це питання далеко не одного дня. Він проходить фактично протягом усієї розробки проекту. Інженер QA знаходить прогалини або невідповідності в технічних завданнях, які можуть привести до помилок в процесі розробки, доповнює технічні завдання. Також він розробляє підхід до тестування: визначає види і типи тестування, які необхідні для конкретного ПО чи мобільного додатку, вибирає відповідні інструменти для тестування, заносить знайдені дефекти, перевіряє раніше занесені дефекти, виправлені розробниками.  Увесь процес тестування задокументовується – інженер надає статистику і звітність своєї роботи.

івап

Тестування – це “твоє”, якщо ти….

Як зрозуміти, що тестування – це саме те, що тобі потрібно?
Професія тестера підійде тим, хто володіє розвиненими аналітичними здібностями і логічним мисленням. Це скоріше «математик», ніж «гуманітарій». Важлива також здатність приділяти увагу дрібницям. Робота тестувальника нагадує роботу слідчого або детектива: він йде по “гарячих слідах” програміста і вишукує помилки (на професійній мові “баги”). У хід йдуть різні дедуктивні методи і приховані прийоми.

Щоб відшукати помилку, що сховалася в глибині програми, потрібно бути винахідливим та зуміти передбачати, де саме може ховатися підступний баг. Професіонал ніколи не обмежиться виконанням шаблонних завдань тест-плану, він придумає власні способи тестування, спробує різні шляхи і комбінації. Щодо особистих якостей, які стануть корисними у роботі тестувальника, то варто відзначити наступні: гарна пам’ять, уважність, інтуіція, творчі здібності, мислення експериментатора.

QA8d

Hello testing! Чому варто розпочинати кар’єру в QА?

ІТ сфера розвивається швидкими темпами, тож професія тестувальника стає дедалі популярнішою. Це обумовлює низький “вхідний бар’єр” на посаду тестувальника – дефіцит спеціалістів породжує величезний попит на цю позицію! Багато фірм вважають за краще самостійно “ростити” кадри: приймають на роботу людей без досвіду і навчають їх на спеціалізованих курсах або безпосередньо в бойових умовах. Проте, не варто думати, що тестування – це справа з легких. Навпаки, тестувальник несе величезну відповідальність за кінцеву відповідність продукту вимогам замовника, справне функціонування ПЗ чи додатку.

Тестувальник не має права допускати помилки, адже його головне завдання – вміти їх знайти та грамотно описати, аби девелопери змогли виправити той чи інший баг. Для тестувальника зовсім не обов’язково мати профільну технічну освіту. Але перевагою є знання однієї з мов програмування чи хоча б наявність базових знань програмування. Аби виявити певну помилку, потрібно думати як програміст, вести себе як користувач ПЗ чи мобільного додатку, а також вміти змоделювати ситуацію, в якій проявить себе, прихований для ока програмістів та юзерів, баг.

Якщо ж торкатись іншого боку питання – заробітної плати, то вона не надто поступається зарплаті розробників. В Україні, залежно від кваліфікації і досвіду роботи, розмір заробітної плати тестувальників коливається від $500-800 (у новачків) до $1500-2500 (у професіоналів). Зростання заробітної плати складає від 5 до 20% на рік.

imgpsh_fullsize111

Сфера ІТ надає своїм співробітника  чи не найкращі умови праці на сучасному ринку. Це й комфортабельні офіси, безліч заохочувальних бонусів та “плюшок”, до прикладу: безкоштовні уроки англійської та відвідування спорт-залу, тім-білдінги, висока заробітна плата та увесь соціальний пакет. Опануючи професію інженера QA ви стаєте частиною ІТ-індустрії, яка відкриває безліч можливостей для своїх працівників.

Якщо у вас присутнє бажання навчатись та пізнати для себе щось нове – вперед! Все у ваших руках! Поставте собі мету, виклик, прикладіть певних зусиль й, ми впевнені, що ви зможете стати висококласним інженером тестування.

1139 0

Коментарі

Будьте першим хто залишить коментар...