Краще за всіх живе на світі … програміст!

Краще за всіх живе на світі … програміст!

Чи добре живеться айтішникам в Ужгороді? Нерідко, професія програміста супроводжуєься переїздами в інші міста. Ми поговорили з ІТ-фахівцями, які переїхали в Ужгород й дізнались їх думку про наше місто.

Ужгород – який він? Чим вам подобається місто?

Олександр Р.: Ужгород для мене – це маленьке, спокійне місто. Тут немає метушні, є час  та можливість зосередитись, не поспішаючи зануритись у власні думки, є час на роздуми, обмірковування.

Іван: маленьке місто, яке поєднало чудову культуру, природу, людей.

Олександр Ст.: Ужгород мені до вподоби своєю європейською архітектурою, яку доволі рідко зустрінеш в Україні. А ще Ужгород – це дуже смачна кава! Навіть, на вокзалі! 🙂

Назвіть “плюси” та “мінуси” проживання в Ужгороді?

Олександр Р.: Щодо “плюсів”, це, безумовно, близкість кордону, багато іноземців, з якими можна поспілкуватись та багато цікавих іноземних товарів. Особисто мені не вистачає брендових магазинів, спеціалізованих сервісних центрів, оренда житла дорога.

Іван: Безперечний “плюс” – поряд кордон. Дуже хороший та приємний клімат, а ще й навкруги гарна природа. Місто маленьке й затишне, не дивлячись на те, що це обласний центр. Серед “мінусів” громадський транспорт, а також погані дороги, особливо тротуари.

Олександр Ст.: є де відпочити, є куди піти з дитиною, багато закладів та місць відпочинку. Історичний центр є, але й багато новобудов – в одній з яких я і живу. А ще є такая компанія, як THINKMOBILES. 🙂
З “мінусів” зазначу те, що , як на мене, немає культури водіння, доволі брудне місто. А ще через вузькі вулиці багато хто полюбляє їздити прямісінько тротуаром.

Чи є щось таке, що стало для вас відкриттям чи неочікуваним після переїзду в Ужгород?

Олександр Ст.: Неочікував, що місто буде таким затишним, рідним. Я родом зі схожого маленького міста: тут все поряд, не треба заздалегідь продумовувати свій маршрут, як от у великих містах. Я та моя сім’я почуваємо себе в Ужгороді як в своїй тарілці. Мені здається, тут досить легко прижитися.

Іван: справжнє відкриття та здивування – це закарпатський діалект!). А ще, тут справжня кавова культура: ужгородці не просто багато пьють кави, вони її вміють пити!

Олександр Р.: дуже тепле містечко з доброзичлививми, чуйними, розуміючими людьми.

Coffee map Uzhhorod

Чому ви вирішили обрати саме Ужгород?

Олександр Р.: зацікавила спеціалізація компанії, а разом і з тим сподобалась можливість пожити в Ужгороді. В місті я вже бував 5 років тому й мені воно сподобалось.

Іван: захотів і приїхав 🙂 Далеко від рідного міста, далі вже просто нікуди.:)

Олександр Ст.: не хотів жити у великому місті. Мені комфортно в таких містах, як Ужгород. Сподобалася і пропозиція щодо роботи, і місто – приємний клімат і природа, менше підприємств, що забруднюють повітря, менше транспорту.

 pedestrian bridge in Uzhhgorod
Пішохідний міст Ужгорода

Де краще жити й працювати? У маленькому чи великому місті?

Олександр Р .: кому що подобається, але мені тут комфортно, приємно відчувати спокій. Адже все життя я прожив у великому місті.

Іван: в середньому 🙂 Мені подобається жити й працювати в Ужгороді. Занадто велике місто – дратує.

Олександр Ст.: я не люблю великі міста, тож мені краще живеться й працюється в таких, як Ужгород.

Як ви вважаєте, на якому рівні ІТ сфера в Ужгороді?

Олександр Р.: на високому, тому що є університет, де готують кадрів. Ужгород – це обласний центр, тому сюди з’їжджаються талановиті люди зі всієї області, + поряд кордон.

Іван: на високому. Адже тут є великі компанії,  які займаються розробкою ПЗ та мобільних  додатків на доволі високому рівні.

Олександр Ст.: як для такого маленького міста, то рівень схожий на Донецьк і, на мою думку, краще ніж в Харкові. Звісно, не такий високий, як у Львові, Києві чи Одесі. Перевага Ужгорода – це те, що поряд Європа, а отже зручно комунікувати з європейськими замовниками. Загалом, рівень розвитку ІТ просто шалений, як для такого маленького міста.

Чи є в маленькому Ужгороді можливість кар’єрного та професійного зростання саме в ІТ?

Олександр Р.: можна реалізувати себе всюди, у великому місті -велика конкуренція, в маленькому – маленька, але й пропозицій менше. Проте, на мою думку, все залежить від людини.

Іван: є. Усе залежить від людини та від її бажання чогось досягти.

Олександр Ст.: айтішнику так.)) Знаю кілька значних ІТ- компаній в Ужгороді, де можна професійно та кар’єрно зростати. Щодо інших робіт, то, думаю складно, але можливо.

Чи є змога добре заробляти в нашому місті?

Олександр Р.: середній рівень зарплат нижче, ніж по Україні,  але завжди є можливість працювати віддалено. Загалом, в сучасному світі все залежить від самоорганізації та того, на скільки програміст заглибився в процес і може акумулювати ресурси, братися за більш складні завдання.

Іван: звичайно. Тут досить багато роботи й багато пропозицій. Хто шукає – той знайде!

Олександр Ст.: так, досить хороший рівень зарплат, у порівняні з загальним рівнем доходів та витрат у місті. Хороший айтішник не пропаде в будь-якому місті.

640 340 zp

А як щодо витратної частини? Ужгород дешеве чи, радше, дороге місто для життя?

Олександр Р.: Мені здається, що у великому місті набагато більше пропозицій куди й як витратити гроші: кафе, ресторани, торгові центри, розваги. Чим більше пропозицій- тим більше витрачаєш грошей. Тому в маленькому місті майже нічого не відволікає від роботи. А ще, в маленькому місті перестаєш мріяти про машину, бо всюди можна дійти пішки. Тому, скоріш за все, мрієш про велосипед, який дешевше за машину.

Іван: досить дорогий в деяких аспектах: житло, та й продукти не дешеві. Якщо брати сферу розваг, кафе і тп, то в Ужгороді ціни на порядок нижчі, ніж у більших містах, а якість нічим не поступається.

Олександр Ст.: оренда житла подорожчала. А у всіх інших аспектах, скажімо так, нормальні, прийнятні ціни.

Щодо спілкування: які особливості ужгородців ви помітили?

Олександр Р.: багато специфічних мовних напрямків та діалектів, але це не заважає спілкуватися на одному рівні та разом вчити нові слова. 🙂 За цей час вдалося знайти багато друзів серед ужгородців.

Іван:  як на мене, ужгородці, здебільшого, відверті та щирі. Ужгород – багатонаціональне місто, це також обумовлює певні особливості місцевого менталітету. А ще перші півроку – багато слів на “закарпатській мові” були мені не зрозумілі. 🙂

Олександр Ст.: “закарпатська мова” – смішна, незрозуміла, чудесна. Відкриттям було те, що в  Берегово  – розмовляють на іншій мові, живуть за іншим часом (на годину назад) – це так колоритно й незвично, але все одно всі тобі посміхаються й підскажуть що треба, допоможуть. За рік, що тут живу й працюю знайшов спражніх друзів, в нас вже сформувалась ціла компанія.

Яке ваше найулюбленіше місце в Ужгороді?

Олександр Р.: набережна, неподалік від Ужгорода – Невицький замок, безліч смачних ресторанчиків та пабів з іноземним пивом.

Іван: любиме місце – один затишний ірландсткий паб у центрі міста, а також набережна.

Олександр Ст.: робочий офіс, тому що мені подобається моя робота. А в місті – набережна, особливо в осени, тоді там по-особливому гарно та атмосферно.

Щоб ви порадили тому, хто збирається переїжджати в Ужгород?

Олександр Р.: чому б не спробувати? Адже це великий досвід, а раптом вас запросять переїхати у Сан-Франциско? Якщо вже “запустив коріння” в певному місті – важко зважитись на переїзд. Тому, поки молоді – треба користуватись можливістю.

Іван: cпробувати кондитерскі вироби Штефаньо, відвідати “Децу у Нотаря” – там весело, а ще продегустувати закарпатське вино!

Олександр Ст.: переїжджати в Ужгород!  І обов’язково спробувати бограч!))

Ось такими враженнями, особистими вподобаннями та баченням нашого міста поділились з нами програмісти. Тож, обираючи Ужгород як місце для роботи чи навчання ви вже будете більш обізнаними та ознайомленими з найзахіднішим містом України.

 

1002 0

Коментарі

Будьте першим хто залишить коментар...