Інна Воробйова: “Ти зрозумієш, що GameDev – це твоє, коли почнеш розробляти власну гру”

Інна Воробйова: “Ти зрозумієш, що GameDev – це твоє, коли почнеш розробляти власну гру”

Нещодавно в Guru IT School почався курс Unity3D, студенти якого вже вивчають розробку 2D та 3D ігор і з часом ознайомляться з основами створення віртуальної реальності.

Минулого року в школі відбувся перший випуск цього курсу, а деякі випускники відтоді успішно працюють у компанії ThinkMobiles за обраною спеціальністю. Одна з них – Інна Воробйова.

Дівчина розповіла нам, чим її захопила індустрія ігор, чи складно було вивчати Unity “з нуля” і як їй вдалося потрапити на стажування у ІТ-компанію.

Ти навчалася на математичному факультеті. Чому обрала саме технічну спеціальність?

Інна: Математика завжди мені подобалася. Щоправда, після школи я планувала вступати на економічний факультет, але врешті-решт так сталося, що обрала прикладну математику.

Ви вивчали програмування?

Інна: Так. Хоча на першому курсі мені воно давалося досить важко. Але на факультеті нам дали дуже хорошу базу С++, так що далі я змогла самостійно вивчати й інші мови.

Коли з’явилося зацікавлення індустрією ігор?

Інна: На 4 курсі я почала задумуватися над тим, що треба вибирати напрямок діяльності і пов’язану з цим роботу. Тоді до нас якось приходили представники школи Guru IT School презентувати курси Unity. До того я вже чула про цю платформу, але тільки тоді вперше задумалася над тим, аби пройти навчання.

Що саме тебе зацікавило?

Інна: Ігри! В університеті ми вивчали тільки розробку додатків. А от створення ігор було зовсім новим для мене, тому захотілося дізнатися, що це таке, можна сказати, тут більше зіграла цікавість.

27644

Як тобі давалося навчання на курсах?

Інна: На перших заняттях було досить важко, тому що до того Unity я взагалі не знала. Але я буквально цілими днями проводила за навчанням саме над Unity, настільки цим запалилася! В мене була ціль показати хороші результати, щоб потрапити на стажування.

Що було найбільш складним під час навчання?

Інна: Найважче було зрозуміти саму технологію Unity. А ще я чомусь соромилася питати те, що не розуміла, у викладачів, тепер вже бачу, що дарма.

Як тобі вдалося відразу після курсів отримати роботу в компанії?

Інна: За результатами всіх тестів у рейтинговому списку я була друга. Спочатку засмутилася, бо думала, що на роботу візьмуть лише одну людину з найкращими балами. Коли ж нам сказали, що на стажування беруть все-таки двох, я дуже зраділа.

^39ED8CFA5A40E06455DC0E73E50B95682F93A17F97B9345F39^pimgpsh_fullsize_distr

Чим запам’яталося стажування? Важко було?

Інна: Перший місяць на стажуванні було справді важко. Особисто для мене складно було спочатку звикнути до 8-годинного робочого дня і бути так довго на одному місці. Коли голова болить, спина болить, очі болять.. А потім ти виходиш з роботи і думаєш: “хто я такий взагалі?” (сміється, -авт.)

Але у нас хороший колектив і це мені дуже допомогло адаптуватися.

Крім того, після курсів ми писали 2D-гру, після чого я потрапила на проект по virtual reality, що було дуже цікаво. Особливо запам’яталося, коли перший раз одягла окуляри для віртуальної реальності, ці відчуття не передати.

Як тебе сприймають колеги? Чи є упередження щодо твоїх здібностей?

Інна: В колективі затишно. З самого початку колеги мене підтримували і допомагали. Але іноді хочеться, щоб у нас у відділі було більше дівчат 🙂

Розкажи трохи про сам процес створення ігор. Яким чином це відбувається у вашому відділі?

Інна: У нас є три модельєри, які створюють тривимірні моделі об’єктів, і відповідно 8 програмістів. На одному проекті можуть працювати кілька програмістів і один модельєр, іноді хтось підключається, аби зробити красиву графіку. А взагалі у нас часто буває так, що одна людина працює одразу на кількох проектах. Крім того, на кожному проекті є свій Team Lead – людина, котра керує всіма процесами і обирається головою відділу.

Що тобі найбільше подобається у роботі Unity-розробника?

Інна: В Unity можна розвиватися у багатьох напрямках – це і розробка 2D та 3D ігор, і віртуальна реальність, і доповнена реальність, і робота з графікою… Якщо ти, наприклад, розробник, то можеш опанувати для себе ще моделювання. Багато чому можна навчитися і в результаті багато чим займатися. Я б сказала, що Game Development –  найбільш творчий напрям в ІТ. Це навіть видно по моєму колективу, де всі – дуже творчі люди 🙂

gear-vr_kv

А сама ти в які ігри граєш, якщо не секрет?

Інна: Дуже люблю ігри на телефоні. На період сесії, щоправда, видаляю всі, тому що дуже затягує (сміється, -авт.). Мої колеги полюбляють ігри на ПК, а от я все-таки мобільні більше люблю.

Не жалкуєш, що пішла саме на курси по Unity, а не вибрала щось інше?

Інна: Ні. Я дуже рада, що потрапила саме у сферу ігор і віртуальної реальності, мені це найбільше цікаво. Більше того, зараз бачу себе в цьому і надалі, знаю, ким хочу бути, як і те, що мені для цього потрібно вивчати. Тому дуже рада, що закінчила саме ці курси, виконувала всі домашні завдання і старалася зробити їх ідеально.

Що б ти порадила тим, хто тільки починає вивчати Unity і мріє працювати у цій сфері?

Інна: Ти зрозумієш, хочеш ти цим займатися чи ні, тільки тоді, коли у тебе буде вже певна база знань, причому з різних сфер.Тільки коли почнеш програмувати і вже на курсах писати свою першу гру, тоді вже відчуєш, чи треба тобі це, чи краще обрати щось інше.

Я б порадила не здаватися, коли щось буде не виходити. Тому що на початку багато що виглядатиме незрозуміло, але треба не опускати руки, продовжувати і тоді все обов’язково вдасться!

1291 0

Коментарі

Будьте першим хто залишить коментар...