19/08/2016
Перш ніж почати роздум над тим варто чи не варто починати вчитися програмуванню з дитинства, давайте згадаємо себе в 16 років! Кожен з нас стояв перед вибором майбутньої професії. Це рішення було надзвичайно важливим для нас.
Хтось вирішував інтуїтивно, хтось імпульсивно, хтось обирав навмання. Ми уявляли, як будемо здобувати майбутню професію, але в більшості випадків реальність була не такою, якою здавалася.
В 16 років ми всі були ще дітьми. Вибрати професію всього життя було геть не просто. Але сучасність дає багато можливостей зробити цей вибір простим для наших дітей. Тому обирати професію можна і треба набагато раніше ніж в 16!
Всі діти швидко вчаться, так що тут треба просто спробувати. Головне – обрати хорошого педагога, який зможе зацікавити дитину і зробити складні речі простими для розуміння дітей.
В віці від 8 до 9 років у дитини формується абстрактно-образне мислення, так що можна сміло починати навчання! Проте в такому віці не можна переконати дитину, що програмування це цікаво, якщо просто відкрити Visual Studio і почати кодити.
Потрібно використовувати спеціальні програми, створені для дітей. Слід також приділити багато часу методиці викладання, і не чекати блискучих результатів після першого ж заняття.
В віці з 13-14 років можна переходити до вивчення “дорослих” мов програмування, тому що в 14 років формується словесно-логічне мислення.
Програмування це ж складно, дітям це не під силу!
Якщо рухатися від простих задач до складних, послідовно та методично, без поспіху та понаднормових навантажень, то програмуванню буде вчитися не важко. В першу чергу, педагогу потрібно не вичитувати програму, а спілкуватися з дитиною, допомагати розібратися, заохочувати та мотивувати, відповідати на питання, грати в розумні ігри.
Можна досягти зворотного ефекту…
Можна починати вчитися програмуванню в будь-якому віці, але за однієї умови: якщо у дитини є до цього інтерес! Якщо змушувати дитину програмувати – діла не буде! Це дорослому може вистачити аргументів, що програміст – це престижна та високооплачувану професія. Для дітей ж це геть не аргументи, їм потрібно, щоб було цікаво!
Для дітей дуже важливо грати в команді, вчитися так набагато легше ніж один на один з дорослим і складними задачами. Разом з друзями можна приймати участь у командних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, або ж допомагати одне одному з домашніми завданнями, дружити та вчитися разом.
Дитинство найкраща пора для того, щоб вчитися, бо для дітей це легко і просто. В програмуванні найважливішими є не стільки супер-аналітичні здібності чи хист до математики, а практика, практика і ще раз практика! І чим раніше почнеш, тим раніше досягнеш успіху! Але…
Захоплення програмуванням в дитинстві не обов’язково означає, що дитина обере саме цю професію в майбутньому, але точно принесе користь: натренує логічне мислення, поглибить знання англійської, навчить діяти раціонально і обирати оптимальний варіант рішення задачі. Найголовніше – програмування розвиває здібності дитини, тому важливість вибору програмування в якості розвиваючого факультативу не слід недооцінювати або перебільшувати.
Коментарі
Будьте першим хто залишить коментар...