Чи справді програміст мусить бути “гуру математики”?

Чи справді програміст мусить бути “гуру математики”?

Багато людей, переважно тих, хто не зовсім розуміє, що собою насправді представляє  програмування і сфера ІТ, думають, що писати код і вирішувати математичні задачі – одне і те саме, і що програмістами стають тільки математики.

Таке твердження є, безперечно, помилковим, але все ж не позбавленим правди.

Як виявилося, питання необхідності поглиблених знань з математики для роботи в ІТ є досить болючим для багатьох, причому як тих, хто тільки думає починати кар’єру в ІТ, так і для більш досвідчених програмістів.

Незамінність математики для роботи в ІТ: правда чи вигадки?

Це питання також часто піднімається на ІТ-форумах і щоразу викликає жваві дискусії серед айтішників, які одразу ж починають ділитися на два табори: тих, хто впевнений, що без знання математики у цій сфері нема чого робити і тих, хто переконує, що це зовсім не так.

imageuploadstudiojua-2016-98

Якщо головним аргументом перших є теза про те, що водій автомобіля мусить знати, як цей автомобіль працює і яким чином здійснюються його основні функції, а тоді і програміст повинен добре складати алгоритми, які є в основі кожної мови програмування як і логічне мислення, що добре розвинуте зазвичай у тих, хто любив або не мав проблем з математикою, то другі надають контраргументи, які часто є їх особистим прикладом.

Зокрема, на форумах можна зустріти багато історій про те, як людина, котра у школі була “двієчником” у математиці і не має вищої технічної освіти, ставала хорошим розробником і досягала справжніх висот, нерідко пройшовши шлях від найнижчої ланки до місця керівника цілого відділу.

Кожному чи не кожному?

Однак чи є ці історії правилом чи все-таки вони – виняток? Наскільки пов’язаний так званий математичний склад розуму з оцінками з математики? Як дізнатися, чи твоїх знань достатньо для того, аби навчитися програмуванню?

vybor5

Такі питання хвилюють, напевно, кожного, хто вирішив поєднати своє життя з ІТ або вже це почав робити, однак має все ще певні сумніви.

Гуманітаріям – вхід закритий?

Так чи інакше, скільки б не точилися суперечки на цю тему, однак всі вони сходяться до одного “спільного знаменника”: для того, аби навчитися програмувати і розуміти, як працює ця “кухня”, базові знання з математики все ж потрібні, принаймні на початковому рівні.

kopirajting-v-nedvizhimosti

Тому якщо ти вже зовсім не дружиш з цифрами і шкільні задачі викликають у тебе тільки  невимовний жах, варто ще раз добре подумати, чи справді програмування – саме те, що тобі потрібно.

Втім, зовсім зневірюватися теж не варто.

Спеціалісти переконують, що для успішної роботи в багатьох сферах ІТ, достатньо елементарних знань з логіки, які можна здобути і самостійно. Таким чином, “наздогнавши” упущене, а після – записавшись на курси ІТ належного рівня, можна швидко стати справді хорошим розробником. Адже головне – бажання!

Водночас хочеться завершити фразою Ломоносова, яку колись часто любили вішати у кабінетах математики – “Математику уже для того вчити потрібно, бо вона розум у порядок приводить”. Наскільки це так, вирішувати кожному самому, однак можна бути точно впевненим, що для програмування не обов’язково 5 років в університеті вивчати складні математичні дисципліни чи бути генієм, достатньо просто знати, чого хочеш і вперто йти до своєї цілі!

1049 0

Коментарі

Будьте першим хто залишить коментар...