Андрій Вовк про шлях від навчання до роботи в IT.

Андрій Вовк про шлях від навчання до роботи в IT.

Що штовхає людину кардинально змінити своє життя заради роботи в ІТ, про те, які складнощі та перепони трапляються на цьому шляху, Андрій розповів нам під час інтерв’ю.

 Як давно ти працюєш у ThinkMobiles і у якому відділі?

Андрій: Працюю 1 рік і 4 місяці у відділі Web, може і більше, якщо рахувати з випробувальним терміном.

Де працював до того? Чим займався?

Андрій: Раніше працював у комерційному банку, був начальником служби підтримки західної України. Саппорт чимось пов’язаний з ІТ – ми допомагали красивим дівчатам, які працюють у відділеннях банків і видавали там кредити, аби у них все працювало. Але це було більше допомога “куди натиснути, аби принтер роздрукував папери” (усміхається – авт.) та все таке інше. Звісно, це зовсім не ІТ і від роботи програміста це сильно відрізняється.

pexels-photo-30267-large

 Саме тому вирішив звільнитися?

Андрій: В країні почалася криза, банки почали “сипатися”, там не було ніяких перспектив, вони стали неприбутковими і такими залишаються і зараз. Курс гривні впав відносно долара в три рази і у зв*язку з відсутністю перспектив довелося шукати щось краще.

 Чому саме програмування?

Андрій: Програмування і професії, з ним пов’язані, є міжнародними і перспективними на світовому рівні. Людина, яка знає англійську мову і може щось програмувати, має можливість знайти роботу у будь-якій країні, всі інші професії в Україні не є такими. Чи лікар, чи людина будь-якої іншої професії не зможе так просто знайти для себе відповідну роботу за кордоном, бо доведеться витратити час і зусилля на отримання різних сертифікатів, ліцензій, підтверджувати свій диплом. А програміст чи тестувальник з певним досвідом зможе знайти роботу будь-де закордоном. Це перспективна робота, тому, коли я побачив, що все погано, націлився на вивчення англійської мови, на читання книжок про QA-тестування і пошук курсів та вакансій.

 Як потрапив у ThinkMobiles?

Андрій: Я побачив інформацію про курси від ThinkMobiles і прийшов на співбесіду. Там мені порекомендували не йти на QA, а спробувати себе у JavaSсript, курси по чому якраз мали починатися.

 Як проходили курси для тебе?

Андрій: Курси проходили тяжко. Причому тяжко як для мене, так і для моєї сім’ї. Сину тоді було всього два роки, він і дружина потребували моєї уваги. Людина, яка весь день працює, ввечері йде на курси, а після цього вдома ще намагається повторити те, що було на цих курсах, – весь час витрачає тільки на себе, на своє навчання і досягнення своєї цілі. Це має свої наслідки і це був складний період для моєї сім’ї. Але вони розуміли, яка в мене ціль та заради чого ми йдемо на такі жертви. Тому для мене все завершилося добре. Хоча іноді все ж виникали конфлікти.

В тебе не було сумнівів у правильності того, що ти робиш?

Андрій: В будь-якої людини є сумніви, а коли ти пробуєш щось нове, ти ніяк не можеш бути повністю впевненим у собі. Тому я старався більше часу приділяти навчанню. А сумніви є завжди, бо завжди є імовірність, що нічого не вийде. Має бути наполегливість і трошки везіння. Іноді треба просто опинитися у потрібний час у потрібному місці.

Що було найважче під час проходження курсів?

Андрій: Кожен день ми чули нові слова, нові терміни. В мене було досить слабке знання англійської і ці нові терміни дещо лякали. З часом вони нагромаджувалися: через деякий час, вже десь на третьому занятті, коли нам називали термін з попередніх занять, це все починало плутатись. Без досвіду роботи всі поняття і терміни перемішувались у якусь суцільну кашу, було складно розставити все по поличках.

Чи допомогли тобі в навчанні школи Guru IT знання, отримані в університеті?

Андрій: Звісно, певну базу я отримав, основне уявлення про базові речі в технологіях я мав. Вища освіта дала основу, з якою в принципі можна пробувати працювати з будь-якою мовою.

Як ти отримав роботу у компанії?

Андрій: Після проходження курсів мене взяли на роботу на випробувальний термін. Якщо за цей час співробітник зарекомендує себе позитивно, його беруть на роботу на постійній основі.

Яка, на твою думку, найбільша користь від подібних курсів?

Андрій: Вони відкривають світ ІТ, дають багато нового, але водночас створюють певний хаос в “нєукрєпших умах” (сміється – авт.). Навіть після проходження курсів мусить ще пройти деякий час, поки здобуті нові знання систематизуються і їх можна буде вже потроху використовувати на практиці. Курси дають основу, але в реальному житті в реальних проектах використовується не тільки основа, але і набагато більше.

Яким чином найкраще організувати своє самостійне навчання?

Андрій: Дуже великий багаж знань, освоїти який людині допоможе тільки регулярне повторення і практика. Якщо ти чогось не спробуєш на практиці, через місяць про це уже забудеш. Принаймні, у мене так.

Що б ти міг порадити з власного досвіду майбутнім студентам курсів і тим, хто ще тільки думає на них записуватися?

Андрій: Треба в першу чергу подумати, чи тобі це справді потрібно. Якщо чесно, ще 8 років тому я б не хотів стати програмістом, тоді середньостатистична зарплата при тодішньому курсі була 300-400$. Таку ж з\п отримував у місяць Junior або тестувальник за свою важку роботу. Людина, яка йде у програмування, мусить розуміти, що це важкий хліб, складна праця, що потребує постійного навчання. Не варто чекати, що у вас одразу ж з’явиться крута машина і крутий будинок, це все потребує часу і значних зусиль. Ринок програмування постійно змінюється і від того, наскільки швидко ти вмієш вчитися, буде залежати, якого успіху тобі вийде досягти. Потрібно мати чітку ціль і бути сильно зорієнтованим на результат.

cc1223909cf84eeaaaf17a195593d7d4

1064 15

Коментарі

Ваш коментар...

Цікава стаття
10
Познавательно!
5